Torex Semiconductor Ltd XC6108C10AGR-G
XC6108C10AGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C10AGR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.0V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C10AGR-G.pdf
Availability of XC6108C10AGR-G
QUANTITY
XC6108C10AGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C10AGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C10AGR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
Reset-
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package4-USP (1.2x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C10AGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C10AGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C10AGR-G Details Description
Related parts for XC6108C10AGR-G
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
RGB IN AND SOUND OUTPUT UNIT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
1/2" X 3" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT SKT datasheet.pdf