Torex Semiconductor Ltd XC6108C12BGR-G
XC6108C12BGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C12BGR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.2V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C12BGR-G.pdf
Availability of XC6108C12BGR-G
QUANTITY
XC6108C12BGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C12BGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C12BGR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C12BGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C12BGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C12BGR-G Details Description
Related parts for XC6108C12BGR-G
THUMB SCREW KNOB 6-32 datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY & CNTRL 20-PWRSOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS M10 5V MINI datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 15V OUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 6A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf