Torex Semiconductor Ltd XC6108C16DGR-G
XC6108C16DGR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108C16DGR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.6V 4-USP
Datasheet Download
XC6108C16DGR-G.pdf
Availability of XC6108C16DGR-G
QUANTITY
XC6108C16DGR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108C16DGR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108C16DGR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108C16DGR-G
Related LinksXC6108C, XC6108C16DGR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108C16DGR-G Details Description
Related parts for XC6108C16DGR-G
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf