Torex Semiconductor Ltd XC6108N26AMR-G
XC6108N26AMR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6108N26AMR-G
Brief Description
IC SUPERVISOR 2.6V SOT25-5
Datasheet Download
XC6108N26AMR-G.pdf
Availability of XC6108N26AMR-G
QUANTITY
XC6108N26AMR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6108N26AMR-G
Internal Part NumberEIS-XC6108N26AMR-G
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6108N26AMR-G
Related LinksXC6108N, XC6108N26AMR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6108N26AMR-G Details Description
Related parts for XC6108N26AMR-G
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ROUND SPACER M4 NYLON 13/16" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf