Torex Semiconductor Ltd XC6119C29A7R-G
XC6119C29A7R-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C29A7R-G
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 2.9V 4-USPN
Datasheet Download
XC6119C29A7R-G.pdf
Availability of XC6119C29A7R-G
QUANTITY
XC6119C29A7R-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C29A7R-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C29A7R-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UDFN
Supplier Device Package4-USPN (0.90x1.2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C29A7R-G
Related LinksXC6119C, XC6119C29A7R-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C29A7R-G Details Description
Related parts for XC6119C29A7R-G
BOX ALUM UNPAINTED 7.56"LX4.38"W datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR LP 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 25PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 2CKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG BLUE 500' datasheet.pdf
IC FILTER COMMON MODE ESD datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 25 V datasheet.pdf