Torex Semiconductor Ltd XC6119C42ANR-G
XC6119C42ANR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6119C42ANR-G
Brief Description
IC VOLT DET TIME DLY 4.2V SSOT-2
Datasheet Download
XC6119C42ANR-G.pdf
Availability of XC6119C42ANR-G
QUANTITY
XC6119C42ANR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6119C42ANR-G
Internal Part NumberEIS-XC6119C42ANR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82
Supplier Device PackageSSOT-24
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6119C42ANR-G
Related LinksXC6119C, XC6119C42ANR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6119C42ANR-G Details Description
Related parts for XC6119C42ANR-G
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 16' datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRAID LEAD-FREE BROWN .125"X500' datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf