Torex Semiconductor Ltd XC6122F740MR-G
XC6122F740MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC6122F740MR-G
Brief Description
IC WATCHDOG TIMER SOT-25
Datasheet Download
XC6122F740MR-G.pdf
Availability of XC6122F740MR-G
QUANTITY
XC6122F740MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6122F740MR-G
Internal Part NumberEIS-XC6122F740MR-G
ResetActive Low
Reset Timeout800 ms Typical
Voltage - Threshold4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-25
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6122F740MR-G
Related LinksXC6122F, XC6122F740MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC6122F740MR-G Details Description
Related parts for XC6122F740MR-G
IDC CABLE- AKC14G/ AE14M / AKC14 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.4A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 16PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CR datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 31X31X12.5MM datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf