Torex Semiconductor Ltd XC61HN1812MR-G
XC61HN1812MR-G picture photo
Mfg. Part Number
XC61HN1812MR-G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC SUPERVISOR 1.8V SOT23-3
Datasheet Download
XC61HN1812MR-G.pdf
Availability of XC61HN1812MR-G
QUANTITY
XC61HN1812MR-G Order Process
Ship out your order
Specifications of XC61HN1812MR-G
Internal Part NumberEIS-XC61HN1812MR-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
Reset-
Reset Timeout50 ms Minimum
Voltage - Threshold1.8V
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC61HN1812MR-G
Related LinksXC61HN1, XC61HN1812MR-G Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XC61HN1812MR-G Details Description
Related parts for XC61HN1812MR-G
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR FORCE SENS RES 0-2.2LBS datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf