Xilinx XC6SLX150-N3FG676I
XC6SLX150-N3FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX150-N3FG676I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 498 I/O 676FCBGA
Datasheet Download
XC6SLX150-N3FG676I.pdf
Availability of XC6SLX150-N3FG676I
QUANTITY
XC6SLX150-N3FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX150-N3FG676I
Internal Part NumberEIS-XC6SLX150-N3FG676I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LX
Number of LABs/CLBs11519
Number of Logic Elements/Cells147443
Total RAM Bits4939776
Number of I/O498
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX150-N3FG676I
Related LinksXC6SLX150, XC6SLX150-N3FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX150-N3FG676I Details Description
Related parts for XC6SLX150-N3FG676I
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf