Xilinx XC6SLX150T-3NFGG900Q
XC6SLX150T-3NFGG900Q picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX150T-3NFGG900Q
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array IC
Datasheet Download
XC6SLX150T-3NFGG900Q.pdf
Availability of XC6SLX150T-3NFGG900Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC6SLX150T-3NFGG900Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX150T-3NFGG900Q
Internal Part NumberEIS-XC6SLX150T-3NFGG900Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC6SLX150T-3NFGG900Q today
SeriesXC6SLX150T-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)250
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC6SLX150T-3NFG900Q-1157844614
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC6SLX150T-3NFGG900Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XC6SLX150T-3NFGG900Q
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC6SLX150T, XC6SLX150T-3NFGG900Q Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX150T-3NFGG900Q Details Description
Related parts for XC6SLX150T-3NFGG900Q
IC DAC 12BIT DUAL MULT 24SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
65863-75-QKE HDR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 4.5V datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 3.1A 23 MOHM TH datasheet.pdf