Xilinx XC6SLX25T-2FG484C
XC6SLX25T-2FG484C picture photo
Mfg. Part Number
XC6SLX25T-2FG484C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 250 I/O 484FBGA
Datasheet Download
XC6SLX25T-2FG484C.pdf
Availability of XC6SLX25T-2FG484C
QUANTITY
XC6SLX25T-2FG484C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC6SLX25T-2FG484C
Internal Part NumberEIS-XC6SLX25T-2FG484C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationFG(G) and BG(G) Wire Bond 25/Jan/2013
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSpartan® 6 LXT
Number of LABs/CLBs1879
Number of Logic Elements/Cells24051
Total RAM Bits958464
Number of I/O250
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC6SLX25T-2FG484C
Related LinksXC6SLX25, XC6SLX25T-2FG484C Datasheet, Xilinx Distributor
XC6SLX25T-2FG484C Details Description
Related parts for XC6SLX25T-2FG484C
DIODE ZENER 20V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM IDC 4POS 20-22AWG datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
HEADER MPLAB ICD2 18F87J11 64/80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PROX SENSOR datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST SOT563 datasheet.pdf
25POS F PI FILT TYP 4 PC TAIL datasheet.pdf