Xilinx XC73144-10PG184C
XC73144-10PG184C picture photo
Mfg. Part Number
XC73144-10PG184C
Brief Description
UV PLD, CMOS, CPGA184 IC
Datasheet Download
XC73144-10PG184C.pdf
Availability of XC73144-10PG184C
QUANTITY
XC73144-10PG184C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC73144-10PG184C
Internal Part NumberEIS-XC73144-10PG184C
Delivery TimeIn stock, ship XC73144-10PG184C today
SeriesXC73144-
Number of CLBs-
Number of Terminals184
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC73144-10PG184C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC73144-10PG184C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC73144-, XC73144-10PG184C Datasheet, Xilinx Distributor
XC73144-10PG184C Details Description
Related parts for XC73144-10PG184C
CONN HEADER 10POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB ROUND/PROJECT GRN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 20 OHMS 550V datasheet.pdf
RES MO 2W 820 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSHRINK ITCSF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf