Xilinx XC7K325T-2FB676C
XC7K325T-2FB676C picture photo
Mfg. Part Number
XC7K325T-2FB676C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA
Datasheet Download
XC7K325T-2FB676C.pdf
Availability of XC7K325T-2FB676C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7K325T-2FB676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7K325T-2FB676C
Internal Part NumberEIS-XC7K325T-2FB676C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPowering Series 7 Xilinx FPGAs with TI Power Management Solutions
PCN Design/SpecificationZynq-7000 Datasheet Update 02/Jun/2014
PCN Assembly/OriginAdditional Wafer Fabrication 16/Dec/2013
Substrate Supplier Addition 03/Nov/2014
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesKintex-7
Number of LABs/CLBs25475
Number of Logic Elements/Cells326080
Total RAM Bits16404480
Number of I/O250
Number of Gates-
Voltage - Supply0.97 V ~ 1.03 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case676-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package676-FCBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC7K325T-2FB676C
Related LinksXC7K325T, XC7K325T-2FB676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7K325T-2FB676C Details Description
Related parts for XC7K325T-2FB676C
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 25A 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf