Xilinx XC7Z020-CLG400C
XC7Z020-CLG400C picture photo
Mfg. Part Number
XC7Z020-CLG400C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 400BGA
Datasheet Download
XC7Z020-CLG400C.pdf
Availability of XC7Z020-CLG400C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7Z020-CLG400C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7Z020-CLG400C
Internal Part NumberEIS-XC7Z020-CLG400C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7Z020-CLG400CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
SeriesXC7Z020-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7Z020-CLG400C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7Z020-CLG400C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryZynq-7000 SoC
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Zynq-7000 SoC
Related LinksXC7Z020, XC7Z020-CLG400C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7Z020-CLG400C Details Description
Related parts for XC7Z020-CLG400C
CONN TERM BLOCK 12POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
FOSM LEAD LC/PC/TUN-SC/PC/DPX 3M datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO215AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf