Xilinx XC95108PQ-100AEM
XC95108PQ-100AEM picture photo
Mfg. Part Number
XC95108PQ-100AEM
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 108MC 10NS 84PLCC
Datasheet Download
XC95108PQ-100AEM.pdf
Availability of XC95108PQ-100AEM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95108PQ-100AEM Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108PQ-100AEM
Internal Part NumberEIS-XC95108PQ-100AEM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95108PQ-100AEMXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC95108 In-System Programmable CPLD
SeriesXC95108P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code100/QFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95108PQ-100AEM
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95108PQ-100AEM
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryIn-System Programmable CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type In-System Programmable CPLD
Related LinksXC95108P, XC95108PQ-100AEM Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108PQ-100AEM Details Description
Related parts for XC95108PQ-100AEM
BRD SPT SNAP FIT ADHESIVE 1" datasheet.pdf
LED QUAD ELEMENT W/RES 12V GREEN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 6SMD datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM GRN 565NM datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 4POS 6' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 157MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE GEN PURPOSE 80V 8A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
5600UF 35V 22X35 datasheet.pdf