Xilinx XC9536XL-15VQ44I
XC9536XL-15VQ44I picture photo
Mfg. Part Number
XC9536XL-15VQ44I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 36MC 10NS 48CSP
Datasheet Download
XC9536XL-15VQ44I.pdf
Availability of XC9536XL-15VQ44I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9536XL-15VQ44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536XL-15VQ44I
Internal Part NumberEIS-XC9536XL-15VQ44I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9536XL-15VQ44IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9536XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP44
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536XL-15VQ44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536XL-15VQ44I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9536XL, XC9536XL-15VQ44I Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536XL-15VQ44I Details Description
Related parts for XC9536XL-15VQ44I
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 20 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS 2.54MM datasheet.pdf
EXT BATTERY PACK W/ INT DISCONN datasheet.pdf
15POS M HD. WATER RES R.A.350 datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf