Xilinx XC9536XV-5PCG44I
XC9536XV-5PCG44I picture photo
Mfg. Part Number
XC9536XV-5PCG44I
Brief Description
Flash PLD, 3.5ns, PQCC44 IC
Datasheet Download
XC9536XV-5PCG44I.pdf
Availability of XC9536XV-5PCG44I
QUANTITY
XC9536XV-5PCG44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536XV-5PCG44I
Internal Part NumberEIS-XC9536XV-5PCG44I
Delivery TimeIn stock, ship XC9536XV-5PCG44I today
SeriesXC9536XV
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
Technology-
Feature0 DEDICATED INPUTS, 34 I/O
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width16.5862 mm
Length16.5862 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)245
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC9536XV-5PC44I-1538839799
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536XV-5PCG44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536XV-5PCG44I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC9536XV, XC9536XV-5PCG44I Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536XV-5PCG44I Details Description
Related parts for XC9536XV-5PCG44I
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET PHYTER 48-LQFP datasheet.pdf
IC SPEECH/VOICE INCA-S TQFP-144 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf