Xilinx XC9572-PQ100ASJ
XC9572-PQ100ASJ picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-PQ100ASJ
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 72MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
XC9572-PQ100ASJ.pdf
Availability of XC9572-PQ100ASJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9572-PQ100ASJ Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-PQ100ASJ
Internal Part NumberEIS-XC9572-PQ100ASJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9572-PQ100ASJXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC9572XV High-performance CPLD
SeriesXC9572-P
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572-PQ100ASJ
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572-PQ100ASJ
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9572-, XC9572-PQ100ASJ Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-PQ100ASJ Details Description
Related parts for XC9572-PQ100ASJ
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 100 OHM 12SRT datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES 1.20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 21P 150MM datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf