Xilinx XC9572F-10PQG100C
XC9572F-10PQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC9572F-10PQG100C
Brief Description
Flash PLD, 10ns, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC9572F-10PQG100C.pdf
Availability of XC9572F-10PQG100C
QUANTITY
XC9572F-10PQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572F-10PQG100C
Internal Part NumberEIS-XC9572F-10PQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC9572F-10PQG100C today
SeriesXC9572F-1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 72 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)250
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC9572F-10PQ100C-1420811867
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572F-10PQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572F-10PQG100C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC9572F-, XC9572F-10PQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572F-10PQG100C Details Description
Related parts for XC9572F-10PQG100C
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC S-R LATCH DUAL 20PLCC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
URTHN SLNT DP-5001 BLK 50 ML SYR datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
1" X 2" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 4W 4120 datasheet.pdf
FAN AXIAL 38X28MM 12VDC datasheet.pdf