Xilinx XCE04L6-10FF1148C
XCE04L6-10FF1148C picture photo
Mfg. Part Number
XCE04L6-10FF1148C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCE04L6-10FF1148C Available
Datasheet Download
XCE04L6-10FF1148C.pdf
Availability of XCE04L6-10FF1148C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCE04L6-10FF1148C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCE04L6-10FF1148C
Internal Part NumberEIS-XCE04L6-10FF1148C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCE04L6-10FF1148CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCE04L6-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCE04L6-10FF1148C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCE04L6-10FF1148C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXCE04L6-, XCE04L6-10FF1148C Datasheet, Xilinx Distributor
XCE04L6-10FF1148C Details Description
Related parts for XCE04L6-10FF1148C
IC LED Driver Linear 120mA 20-SOIC W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LIMIT SWITCH ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/05/180 1.5 BK datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
ZONE5 ROW 4 CONTROL SWITCH datasheet.pdf
RES 158 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf