Xilinx XCR3256-12TQG144I
XCR3256-12TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XCR3256-12TQG144I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCR3256-12TQG144I Available
Datasheet Download
XCR3256-12TQG144I.pdf
Availability of XCR3256-12TQG144I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3256-12TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3256-12TQG144I
Internal Part NumberEIS-XCR3256-12TQG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3256-12TQG144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCR3256-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3256-12TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3256-12TQG144I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXCR3256-, XCR3256-12TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3256-12TQG144I Details Description
Related parts for XCR3256-12TQG144I
IC DRVR HALF BRDG SELF-OSC 8SOIC datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 1.5A 4-SMD datasheet.pdf
LED 12MM RND 4LED-CLSTR 2RED2GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN HEADER 1.27MM 50POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf