Xilinx XCR3384XL-12FT256I
XCR3384XL-12FT256I picture photo
Mfg. Part Number
XCR3384XL-12FT256I
Brief Description
IC CPLD 384MC 10.8NS 256BGA
Datasheet Download
XCR3384XL-12FT256I.pdf
Availability of XCR3384XL-12FT256I
QUANTITY
XCR3384XL-12FT256I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3384XL-12FT256I
Internal Part NumberEIS-XCR3384XL-12FT256I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package90
Delay Time tpd(1) Max10.8ns
Voltage Supply - Internal2.7 V ~ 3.6 V
Number of Gates9000
Number of I/O212
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FTBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XCR3384XL-12FT256I
Related LinksXCR3384XL, XCR3384XL-12FT256I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3384XL-12FT256I Details Description
Related parts for XCR3384XL-12FT256I
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 352SBGA datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 12SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf
26500 43C 23#20 20#16 P BY REC datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf