Xilinx XCR5032C-10VQ44C
XCR5032C-10VQ44C picture photo
Mfg. Part Number
XCR5032C-10VQ44C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
EE PLD, 10ns, 32-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XCR5032C-10VQ44C.pdf
Availability of XCR5032C-10VQ44C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR5032C-10VQ44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5032C-10VQ44C
Internal Part NumberEIS-XCR5032C-10VQ44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR5032C-10VQ44C today
SeriesXCR5032C
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 32 I/O
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5032CS10BC-100116802,PZ5032CS10BC-S-1915830678
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5032C-10VQ44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5032C-10VQ44C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR5032C, XCR5032C-10VQ44C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5032C-10VQ44C Details Description
Related parts for XCR5032C-10VQ44C
IC ADC 8BIT 100MSPS 3V 20-SSOP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
THYRISTOR 190V 80A SMB datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 12V datasheet.pdf
CABLE 20POS SOCKET-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf