Xilinx XCR5128-10VQG100C
XCR5128-10VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XCR5128-10VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCR5128-10VQG100C Available
Datasheet Download
XCR5128-10VQG100C.pdf
Availability of XCR5128-10VQG100C
QUANTITY
XCR5128-10VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5128-10VQG100C
Internal Part NumberEIS-XCR5128-10VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XCR5128-10VQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCPLD CoolRunner® Family 4K Gates 128 Macro Cells 0.5um Technology 5V
SeriesXCR5128-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5128-10VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5128-10VQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMacrocell CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR5128-, XCR5128-10VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5128-10VQG100C Details Description
Related parts for XCR5128-10VQG100C
CONN HEADER 50POS 3.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS .375" ANGLE datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 AMPTRAC GRAY 5' datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf