Xilinx XCS05XL-3VQ100I
XCS05XL-3VQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-3VQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05XL-3VQ100I.pdf
Availability of XCS05XL-3VQ100I
QUANTITY
XCS05XL-3VQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-3VQ100I
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-3VQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-3VQ100I today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05XL-3VQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-3VQ100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-3VQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-3VQ100I Details Description
Related parts for XCS05XL-3VQ100I
IC MCU 8BIT 32KB OTP 64QFP datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 3X1 80TQFP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 189UF 330V QC TERM datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:8 200MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 3V PANEL MT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf