Xilinx XCS05XL-5TQ100I
XCS05XL-5TQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS05XL-5TQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS05XL-5TQ100I.pdf
Availability of XCS05XL-5TQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS05XL-5TQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS05XL-5TQ100I
Internal Part NumberEIS-XCS05XL-5TQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS05XL-5TQ100I today.
SeriesXCS05XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS05XL-5TQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS05XL-5TQ100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS05XL, XCS05XL-5TQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS05XL-5TQ100I Details Description
Related parts for XCS05XL-5TQ100I
HANDBOOK NIMH TECHNICAL datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS .156 datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUSING SR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD CMOS 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
8333-3 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
TERMINAL SAK 4/EN PA BN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 720MA 366 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 200MA 900 MOHM SMD datasheet.pdf