Xilinx XCS20XL-4BG100C
XCS20XL-4BG100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XL-4BG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS20XL-4BG100C.pdf
Availability of XCS20XL-4BG100C
QUANTITY
XCS20XL-4BG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XL-4BG100C
Internal Part NumberEIS-XCS20XL-4BG100C
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XL-4BG100C today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS20XL-4BG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XL-4BG100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS20XL, XCS20XL-4BG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XL-4BG100C Details Description
Related parts for XCS20XL-4BG100C
RES SMD 2.55M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ADAPTER LASER TO FIBER W/FIBER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20-PLCC datasheet.pdf
XFRMR ISO PWR 1/4KVA 1.1/2.2A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf