Xilinx XCS20XL-4VQ280I
XCS20XL-4VQ280I picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XL-4VQ280I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS20XL-4VQ280I.pdf
Availability of XCS20XL-4VQ280I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS20XL-4VQ280I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XL-4VQ280I
Internal Part NumberEIS-XCS20XL-4VQ280I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XL-4VQ280I today.
SeriesXCS20XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS20XL-4VQ280I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XL-4VQ280I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS20XL, XCS20XL-4VQ280I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XL-4VQ280I Details Description
Related parts for XCS20XL-4VQ280I
RES SMD 665K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 12POS datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TORX KEY SET 8PC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf