Xilinx XCS30-4TQ240I
XCS30-4TQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-4TQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-4TQ240I.pdf
Availability of XCS30-4TQ240I
QUANTITY
XCS30-4TQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-4TQ240I
Internal Part NumberEIS-XCS30-4TQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-4TQ240I today.
SeriesXCS30-4
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-4TQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-4TQ240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-4TQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-4TQ240I Details Description
Related parts for XCS30-4TQ240I
CONN RECEPT 90POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.30V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.21 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 56MA 5 OHM datasheet.pdf