Xilinx XCS30-5CS144C
XCS30-5CS144C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-5CS144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-5CS144C.pdf
Availability of XCS30-5CS144C
QUANTITY
XCS30-5CS144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-5CS144C
Internal Part NumberEIS-XCS30-5CS144C
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-5CS144C today.
SeriesXCS30-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-5CS144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-5CS144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-5CS144C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-5CS144C Details Description
Related parts for XCS30-5CS144C
CONN PLUG 12POS MALE SOLDER GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 63VDC 0805 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF COMPARATOR 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
SMDMOD IR RCVR 30KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf