Xilinx XCS40XL-4VQ208C
XCS40XL-4VQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XCS40XL-4VQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS40XL-4VQ208C.pdf
Availability of XCS40XL-4VQ208C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS40XL-4VQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40XL-4VQ208C
Internal Part NumberEIS-XCS40XL-4VQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS40XL-4VQ208C today.
SeriesXCS40XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40XL-4VQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40XL-4VQ208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS40XL, XCS40XL-4VQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40XL-4VQ208C Details Description
Related parts for XCS40XL-4VQ208C
CONN RECEPT 32POS 2MM datasheet.pdf
SIDE ELEMENT LEFT W/FOOT datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 RW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR RECESSED BLUE datasheet.pdf
CUT & POLISH DISC 4X3/8" A MED datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL UNBUFF 6XSON datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 104MA 16.5 OHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf