Xilinx XCV1000-5BGG560I
XCV1000-5BGG560I picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-5BGG560I
Datasheet Download
XCV1000-5BGG560I.pdf
Availability of XCV1000-5BGG560I
QUANTITY
XCV1000-5BGG560I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-5BGG560I
Internal Part NumberEIS-XCV1000-5BGG560I
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-5BGG560IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex Family 1.124022M Gates 27648 Cells 294MHz 0.22um Technology 2.5V 560-Pin Metal BGA
Number of CLBs-
Package CodeBGA-560
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-5BGG560I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-5BGG560I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000-, XCV1000-5BGG560I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-5BGG560I Details Description
Related parts for XCV1000-5BGG560I
IC SWITCH RF N-CH 25V 10MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC SYSTEM CLOCK CHIP P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 260MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 20A D2PAK datasheet.pdf
IC TRANS NPN 1A 60 SOT1061 datasheet.pdf
FUSE 15.5KV 100A TW datasheet.pdf