Xilinx XCV2000E-7FGG680I
XCV2000E-7FGG680I picture photo
Mfg. Part Number
XCV2000E-7FGG680I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV2000E-7FGG680I.pdf
Availability of XCV2000E-7FGG680I
QUANTITY
XCV2000E-7FGG680I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV2000E-7FGG680I
Internal Part NumberEIS-XCV2000E-7FGG680I
Delivery TimeIn stock, ship XCV2000E-7FGG680IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-E Family 518.4K Gates 43200 Cells 400MHz 0.18um Technology 1.8V 680-Pin FBGA
SeriesXCV2000E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFBGA-680
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV2000E-7FGG680I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV2000E-7FGG680I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV2000E, XCV2000E-7FGG680I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV2000E-7FGG680I Details Description
Related parts for XCV2000E-7FGG680I
CONN RECEPT PIN WRAPOST .360" datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT SIZE 20 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 80POS R/A GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.4V 3A 15W datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO220AA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X9.5MM XCUT SFP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf