Xilinx XCV2000E-FG1156-4C
XCV2000E-FG1156-4C picture photo
Mfg. Part Number
XCV2000E-FG1156-4C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV2000E-FG1156-4C.pdf
Availability of XCV2000E-FG1156-4C
QUANTITY
XCV2000E-FG1156-4C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV2000E-FG1156-4C
Internal Part NumberEIS-XCV2000E-FG1156-4C
Delivery TimeIn stock, ship XCV2000E-FG1156-4CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV2000E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV2000E-FG1156-4C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV2000E-FG1156-4C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV2000E-, XCV2000E-FG1156-4C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV2000E-FG1156-4C Details Description
Related parts for XCV2000E-FG1156-4C
FUSE BOARD MNT 62MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 60 POS .236 SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
OSC XO 168.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M M12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SIP datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf