Epson XG-1000CA 75.0000M-CBL3
XG-1000CA 75.0000M-CBL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-1000CA 75.0000M-CBL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
XG-1000CA 75.0000M-CBL3.pdf
Availability of XG-1000CA 75.0000M-CBL3
QUANTITY
XG-1000CA 75.0000M-CBL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-1000CA 75.0000M-CBL3
Internal Part NumberEIS-XG-1000CA 75.0000M-CBL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Featured ProductXG-1000 Series CMOS SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-1000CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-1000CA 75.0000M-CBL3
Related LinksXG-1000CA 7, XG-1000CA 75.0000M-CBL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-1000CA 75.0000M-CBL3 Details Description
Related parts for XG-1000CA 75.0000M-CBL3
IC REG BUCK 3.3V 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
COVER DUST RND POLY FOR LB SER datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.2A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 10POS datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SENSOR BOX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BACKPLANE CONNECTOR KIT datasheet.pdf
CLASS J 600V 400A - FUSE BLOCK A datasheet.pdf