Epson XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 156.2500MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3.pdf
Availability of XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
QUANTITY
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Internal Part NumberEIS-XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
Related LinksXG-2102CA 156, XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3 Details Description
Related parts for XG-2102CA 156.2500M-PGPAL3
IC BATT CHARGER LI-ION REG 8DFN datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
SSD 40GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
IC OSC VCXO 175MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 20V DPAK datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf