Epson XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
XG-2121CA 125.0000M-LGRN0 picture photo
Mfg. Part Number
XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
Brief Description
OSC SO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
XG-2121CA 125.0000M-LGRN0.pdf
Availability of XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
QUANTITY
XG-2121CA 125.0000M-LGRN0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
Internal Part NumberEIS-XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXG-2102/2121CA SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
Related LinksXG-2121CA 12, XG-2121CA 125.0000M-LGRN0 Datasheet, Epson Distributor
XG-2121CA 125.0000M-LGRN0 Details Description
Related parts for XG-2121CA 125.0000M-LGRN0
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR40S/AE40G/CDR40S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT HM 55POS RT ANG 2MM datasheet.pdf