Cree Inc. XHP50A-00-0000-0D0UF450G
XHP50A-00-0000-0D0UF450G picture photo
Mfg. Part Number
XHP50A-00-0000-0D0UF450G
Datasheet Download
XHP50A-00-0000-0D0UF450G.pdf
Availability of XHP50A-00-0000-0D0UF450G
QUANTITY
XHP50A-00-0000-0D0UF450G Order Process
Ship out your order
Specifications of XHP50A-00-0000-0D0UF450G
Internal Part NumberEIS-XHP50A-00-0000-0D0UF450G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Flux @ 85°C, Current - Test755 lm (730 lm ~ 780 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package1.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHP50A-00-0000-0D0UF450G
Related LinksXHP50A-00-00, XHP50A-00-0000-0D0UF450G Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHP50A-00-0000-0D0UF450G Details Description
Related parts for XHP50A-00-0000-0D0UF450G
RES 75 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU M680X0 25MHZ 128PGA datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
OPEN FRAME HEADER datasheet.pdf
SPECIAL SGE245 SERIES EDGE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC 16MSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 133MHZ 54BGA datasheet.pdf