Cree Inc. XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
XHP50A-01-0000-0D0UF20E3 picture photo
Mfg. Part Number
XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
Datasheet Download
XHP50A-01-0000-0D0UF20E3.pdf
Availability of XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
QUANTITY
XHP50A-01-0000-0D0UF20E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
Internal Part NumberEIS-XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K
Flux @ 85°C, Current - Test705 lm (680 lm ~ 730 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)12V
Lumens/Watt @ Current - Test84 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package1.2°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
Related LinksXHP50A-01-00, XHP50A-01-0000-0D0UF20E3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XHP50A-01-0000-0D0UF20E3 Details Description
Related parts for XHP50A-01-0000-0D0UF20E3
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
IC BUFFER BUS 2WR ADDRESS 16-DFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 517 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf