t-Global Technology XLI98C-20-2.15-P
XLI98C-20-2.15-P picture photo
Mfg. Part Number
XLI98C-20-2.15-P
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
XL25 CERAMIC 20X20MM W/LI98C ADH
Datasheet Download
XLI98C-20-2.15-P.pdf
Availability of XLI98C-20-2.15-P
QUANTITY
XLI98C-20-2.15-P Order Process
Ship out your order
Specifications of XLI98C-20-2.15-P
Internal Part NumberEIS-XLI98C-20-2.15-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHeat Spreading Solutions for TV Applications
Featured ProductXLi98 Ceramic Heat Spreader with Thermal Tape
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriesXL-25
TypeHeat Spreader
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodThermal Tape, Adhesive (Included)
ShapeSquare
Length0.787" (20.00mm)
Width0.787" (20.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.085" (2.15mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow-
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialCeramic
Material Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XLI98C-20-2.15-P
Related LinksXLI98C-2, XLI98C-20-2.15-P Datasheet, t-Global Technology Distributor
XLI98C-20-2.15-P Details Description
Related parts for XLI98C-20-2.15-P
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4 datasheet.pdf
TERMINAL TURRET FORK TYPE .113"L datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 20K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 33W datasheet.pdf