LEMO XLT.M22.GLAN
XLT.M22.GLAN picture photo
Mfg. Part Number
XLT.M22.GLAN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PNL MNT RCPT 22PIN SLD CUP
Datasheet Download
XLT.M22.GLAN.pdf
Availability of XLT.M22.GLAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XLT.M22.GLAN Order Process
Ship out your order
Specifications of XLT.M22.GLAN
Internal Part NumberEIS-XLT.M22.GLAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesXP
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - InsertM22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
TerminationSolder Cup
Fastening TypePush-Pull
OrientationT
Ingress ProtectionIP50 - Dust Protected
Shell Material, FinishSulfone
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating2A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-50°C ~ 170°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XLT.M22.GLAN
Related LinksXLT.M2, XLT.M22.GLAN Datasheet, LEMO Distributor
XLT.M22.GLAN Details Description
Related parts for XLT.M22.GLAN
RES 27 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC PROG LVDS 1.8V 150PPM OE SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf