Cree Inc. XMLBWT-00-0000-000HT50E7
XMLBWT-00-0000-000HT50E7 picture photo
Mfg. Part Number
XMLBWT-00-0000-000HT50E7
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
Datasheet Download
XMLBWT-00-0000-000HT50E7.pdf
Availability of XMLBWT-00-0000-000HT50E7
QUANTITY
XMLBWT-00-0000-000HT50E7 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLBWT-00-0000-000HT50E7
Internal Part NumberEIS-XMLBWT-00-0000-000HT50E7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesXLamp XM-L2 LED
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCree® XM-L2® LEDs
Standard Package1,000
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test270 lm (260 lm ~ 280 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test135 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max3A
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLBWT-00-0000-000HT50E7
Related LinksXMLBWT-00-00, XMLBWT-00-0000-000HT50E7 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLBWT-00-0000-000HT50E7 Details Description
Related parts for XMLBWT-00-0000-000HT50E7
CONN EDGECARD 30POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 2CH 16QFN datasheet.pdf
RES MO 3W 3.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 270 OHM 5% 120W datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 208PQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TPFA datasheet.pdf
36POS SIL VERTICAL PIN HEADER datasheet.pdf
LITE CURTAIN ARM/FT PNP 712MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 3W DO216AA datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf