Panasonic Electronic Components XP0411100L
XP0411100L picture photo
Mfg. Part Number
XP0411100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6
Datasheet Download
XP0411100L.pdf
Availability of XP0411100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XP0411100L Order Process
Ship out your order
Specifications of XP0411100L
Internal Part NumberEIS-XP0411100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Transistor Type2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSMINI6-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP0411100L
Related LinksXP041, XP0411100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
XP0411100L Details Description
Related parts for XP0411100L
RES SMD 680K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100 OHM 4W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
MOSFET N CH 250V 9.3A IPAK datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf