Torex Semiconductor Ltd XP152A12C0MR
XP152A12C0MR picture photo
Mfg. Part Number
XP152A12C0MR
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 20V 700MA SOT23
Datasheet Download
XP152A12C0MR.pdf
Availability of XP152A12C0MR
QUANTITY
XP152A12C0MR Order Process
Ship out your order
Specifications of XP152A12C0MR
Internal Part NumberEIS-XP152A12C0MR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureLogic Level Gate, 2.5V Drive
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C700mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs300 mOhm @ 400mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds180pF @ 10V
Power - Max500mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XP152A12C0MR
Related LinksXP152A, XP152A12C0MR Datasheet, Torex Semiconductor Ltd Distributor
XP152A12C0MR Details Description
Related parts for XP152A12C0MR
CONN HEADER 68POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
IC MPU I486 33MHZ 176TQFP datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TEST PROBE datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IGBT BUCK CHOP 1200V 80A SOT227 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF LDMOS 4W PLD datasheet.pdf
CAP FILM 180 NF 10% 400VAC AXIAL datasheet.pdf