Cree Inc. XPEBWT-L1-R250-00CA3
XPEBWT-L1-R250-00CA3 picture photo
Mfg. Part Number
XPEBWT-L1-R250-00CA3
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD
Datasheet Download
XPEBWT-L1-R250-00CA3.pdf
Availability of XPEBWT-L1-R250-00CA3
QUANTITY
XPEBWT-L1-R250-00CA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEBWT-L1-R250-00CA3
Internal Part NumberEIS-XPEBWT-L1-R250-00CA3
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4300K
Flux @ 85°C, Current - Test104 lm (100 lm ~ 107 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test102 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEBWT-L1-R250-00CA3
Related LinksXPEBWT-L1-, XPEBWT-L1-R250-00CA3 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEBWT-L1-R250-00CA3 Details Description
Related parts for XPEBWT-L1-R250-00CA3
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONTROLLER FOR VC-04 CAMERA datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 257VC DO204AC datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 50K 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 120KM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 149.875MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TRANSDUCER datasheet.pdf
2200UF 25V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf