Cree Inc. XPEHEW-U1-R250-008F8
XPEHEW-U1-R250-008F8 picture photo
Mfg. Part Number
XPEHEW-U1-R250-008F8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XPEHEW-U1-R250-008F8.pdf
Availability of XPEHEW-U1-R250-008F8
QUANTITY
XPEHEW-U1-R250-008F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEHEW-U1-R250-008F8
Internal Part NumberEIS-XPEHEW-U1-R250-008F8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test77 lm (74 lm ~ 81 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3V
Lumens/Watt @ Current - Test73 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package6°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEHEW-U1-R250-008F8
Related LinksXPEHEW-U1-, XPEHEW-U1-R250-008F8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEHEW-U1-R250-008F8 Details Description
Related parts for XPEHEW-U1-R250-008F8
MOSFET RF N-CH TO-270-4 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3.2W D 9DSBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS datasheet.pdf
NFC STAMP FLEX ANTENNA 60X40MM datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf