Cree Inc. XPEWHT-L1-R250-00E09
XPEWHT-L1-R250-00E09 picture photo
Mfg. Part Number
XPEWHT-L1-R250-00E09
Brief Description
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD
Datasheet Download
XPEWHT-L1-R250-00E09.pdf
Availability of XPEWHT-L1-R250-00E09
QUANTITY
XPEWHT-L1-R250-00E09 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPEWHT-L1-R250-00E09
Internal Part NumberEIS-XPEWHT-L1-R250-00E09
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
CCT (K)-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test118 lm (114 lm ~ 122 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.05V
Lumens/Watt @ Current - Test111 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max1A
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPEWHT-L1-R250-00E09
Related LinksXPEWHT-L1-, XPEWHT-L1-R250-00E09 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPEWHT-L1-R250-00E09 Details Description
Related parts for XPEWHT-L1-R250-00E09
KEY FOB ABS BLK 3.05"L X 1.51"W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 12K 20SOIC datasheet.pdf
ICL 47 OHM 20% 2.3A 15MM datasheet.pdf
OSC VCO 110-150MHZ SMD .3X.3" datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 6MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK ZDB 12OUT 125MHZ 52LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 20 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
GLAND BUSHING PU 10PCS datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 32SOP datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf