Cree Inc. XPGBWT-H1-R250-00EE6
XPGBWT-H1-R250-00EE6 picture photo
Mfg. Part Number
XPGBWT-H1-R250-00EE6
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
Datasheet Download
XPGBWT-H1-R250-00EE6.pdf
Availability of XPGBWT-H1-R250-00EE6
QUANTITY
XPGBWT-H1-R250-00EE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGBWT-H1-R250-00EE6
Internal Part NumberEIS-XPGBWT-H1-R250-00EE6
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K
Flux @ 85°C, Current - Test118 lm (114 lm ~ 122 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test116 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGBWT-H1-R250-00EE6
Related LinksXPGBWT-H1-, XPGBWT-H1-R250-00EE6 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGBWT-H1-R250-00EE6 Details Description
Related parts for XPGBWT-H1-R250-00EE6
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.6A SC70-6 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 780MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY/TEMP I2C 4% SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 13POS TIN datasheet.pdf