Cree Inc. XPGBWT-U1-R250-007F8
XPGBWT-U1-R250-007F8 picture photo
Mfg. Part Number
XPGBWT-U1-R250-007F8
Brief Description
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
Datasheet Download
XPGBWT-U1-R250-007F8.pdf
Availability of XPGBWT-U1-R250-007F8
QUANTITY
XPGBWT-U1-R250-007F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPGBWT-U1-R250-007F8
Internal Part NumberEIS-XPGBWT-U1-R250-007F8
ColorWhite, Warm
CCT (K)2850K
Flux @ 85°C, Current - Test71 lm (67 lm ~ 74 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test70 lm/W
CRI (Color Rendering Index)90
Current - Max1.5A
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPGBWT-U1-R250-007F8
Related LinksXPGBWT-U1-, XPGBWT-U1-R250-007F8 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPGBWT-U1-R250-007F8 Details Description
Related parts for XPGBWT-U1-R250-007F8
PCN 3 DB HYBRID COUPLER (LTCC) datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
RACK SOLID DOOR datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 5.08MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 164.3555MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
2.5G TDM 1550NM DFB TO CAN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf