Cree Inc. XPLAWT-00-0000-000BV20E4
XPLAWT-00-0000-000BV20E4 picture photo
Mfg. Part Number
XPLAWT-00-0000-000BV20E4
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
Datasheet Download
XPLAWT-00-0000-000BV20E4.pdf
Availability of XPLAWT-00-0000-000BV20E4
QUANTITY
XPLAWT-00-0000-000BV20E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of XPLAWT-00-0000-000BV20E4
Internal Part NumberEIS-XPLAWT-00-0000-000BV20E4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XP-L
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4500K
Flux @ 85°C, Current - Test410 lm (400 lm ~ 420 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test132 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max3A
Viewing Angle125°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XPLAWT-00-0000-000BV20E4
Related LinksXPLAWT-00-00, XPLAWT-00-0000-000BV20E4 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XPLAWT-00-0000-000BV20E4 Details Description
Related parts for XPLAWT-00-0000-000BV20E4
THERMISTOR 47K OHM NTC SMT 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER LCD 96-SEGMENT QFP44 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 70NS 32EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5UH 14A 9 MOHM TH datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf